Kolik let žije chukar?

Od 1. prosince 2024 Populace vesnice Chukar je 631 lidívčetně dětí do 6 let – 63 osob, mladistvých (školáků) od 7 do 17 let – 75 osob, mládeže od 18 do 29 let – 76 osob, dospělých od 30 do 60 let – 271 osob, starších osob nad 60 let let – 138 lidí a dlouhotrvající lidé z vesnice Chukar starší 80 let – 9 lidí.
9
Rusko zaujímá místo v žebříčku zemí podle počtu obyvatel
Obyvatelstvo vesnice Chukar podle věkových skupin
| Děti do 6 let | 63 / 9.98% |
| Teenageři od 7 do 17 let | 75 / 11.83% |
| Mládež od 18 do 29 | 76 / 11.98% |
| Dospělí od 30 do 59 let | 271 / 43.03% |
| Starší nad 60 let | 138 / 21.8% |
| Století nad 80 let | 9 / 1.4% |
Genderové složení obyvatel vesnice Chukar
Celkem k 1. prosinci 2024 trvale pobývá v obci Chukar 275 mužů (43.56 %) a 356 žen (56.44 %).
| Věk | Mužčiny | Ženщины | Procento žen |
| 0 – 4 | 28 / 10.0% | 28 / 8.0% | 48.3% |
| 5 – 9 | 25 / 9.1% | 27 / 7.5% | 49.1% |
| 10 – 14 | 23 / 8.2% | 25 / 7.0% | 50.1% |
| 15 – 19 | 16 / 5.8% | 18 / 5.0% | 50.0% |
| 20 – 24 | 17 / 6.1% | 20 / 5.8% | 52.3% |
| 25 – 29 | 27 / 9.6% | 29 / 8.2% | 49.8% |
| 30 – 34 | 22 / 7.9% | 28 / 8.0% | 53.9% |
| 35 – 39 | 19 / 6.8% | 24 / 6.7% | 53.1% |
| 40 – 44 | 17 / 6.0% | 22 / 6.2% | 54.8% |
| 45 – 49 | 16 / 5.9% | 23 / 6.4% | 55.7% |
| 50 – 54 | 20 / 7.1% | 26 / 7.4% | 54.6% |
| 55 – 59 | 19 / 6.8% | 27 / 7.7% | 56.9% |
| 60 – 64 | 13 / 4.8% | 22 / 6.2% | 59.8% |
| 65 – 69 | 8 / 3.0% | 14 / 4.1% | 61.2% |
| 70 – 74 | 3 / 1.1% | 6 / 1.6% | 63.7% |
| 75 – 79 | 3 / 1.0% | 8 / 2.3% | 73.7% |
| 80+ | 2 / 0.8% | 7 / 1.9% | 72.4% |
Úroveň vzdělání
Úroveň vzdělání obyvatel vesnice Chukar: 22.7 % (143 lidí) má vysokoškolské vzdělání, 2.3 % (15 lidí) má nedokončené vysokoškolské vzdělání, 33.6 % (212 lidí) má střední odborné vzdělání, 11 tříd — 16.6 % (105 osob), 9 ročníků — 7.5 % (47 osob), 5 tříd – 9.7 % (61 osob), bez vzdělání – 0.6 % (4 osoby), negramotný — 0.2 % (1 osoba).
| Vyšší | 143 / 22.7% |
| Neúplné vysokoškolské vzdělání | 15 / 2.3% |
| Střední odborné | 212 / 33.6% |
| 11 tříd | 105 / 16.6% |
| 9 tříd | 47 / 7.5% |
| 5 tříd | 61 / 9.7% |
| Bez vzdělání | 4 / 0.6% |
| Negramotný | 1 / 0.2% |
Zaměstnanost, nezaměstnanost a důchodci ve vesnici Chukar
Celkově je ve vesnici Chukar počet oficiálně zaměstnaných osob 376 osob (59.6 %), 183 osob jsou důchodci (29 %) a 37 osob (5.8 %) je oficiálně registrováno a evidováno jako nezaměstnaných.
| Zaměstnaná populace | 376 / 59.6% |
| Nezaměstnaný | 37 / 5.8% |
| důchodci | 183 / 29% |
Zdravotní postižení
Celkem je k 1. prosinci 2024 mezi stálými obyvateli vesnice Chukar 50 lidí se zdravotním postižením, což je 7.97 % z celkového počtu obyvatel. Osoby se zdravotním postižením 1. skupiny 6 (0.94. %), osoby se zdravotním postižením 2. skupiny 22 (3.41. %), osoby se zdravotním postižením 3. skupiny 20 (3.14. %), děti se zdravotním postižením 3 (0.48 %).
| Totálně postižení lidé | 50 / 7.97% |
| Osoby se zdravotním postižením 1. skupiny | 6 / 0.94% |
| Osoby se zdravotním postižením 2. skupiny | 22 / 3.41% |
| Osoby se zdravotním postižením 3. skupiny | 20 / 3.14% |
| Postižené děti | 3 / 0.48% |

Jurij Zuzin / odborník na stránky
Zodpovědný za statistiky a data webových stránek v regionech, městech a obcích Sibiřského federálního okruhu.
Pokud si myslíte, že je v údajích chyba nebo nepřesnost, napište komentář, odborník vše zkontroluje a opraví!
MÍSTO VÝSKYTU
Strmý, travnatý terén se skalními výchozy.
CHUŤ
Křehké bílé maso má podobnou chuť jako kuře. Skvělé stolní jídlo.
HOJNOST
Střední až vynikající populace.
POTŘEBNÁ LICENCE, ZNAČKY A POVOLENÍ
Platný lovecký lístek Idaho.

DRUHOVÉ INFORMACE
Čukar je pernatá zvěř pocházející z Asie a do okresu Nez Perce v Idahu byla poprvé vysazena v roce 1933. Následné vypuštění ptáků na farmách zvěře do neobsazených stanovišť založili čukaři v nejvhodnějším prostředí v Idahu do roku 1957.
Čukaři jsou schopni přežít v prostředí degradovaném invazivními jednoletými trávami a lesními požáry a ohrožení jejich prostředí není tak významné ve srovnání s jinými horskými pernatými ptáky. Čukaři však využívali stanoviště degradovaná exotickými rostlinami méně než stanoviště složená z původních keřů a trvalých trav. V Severní Americe je Velká pánev podobná stanovišti chukarů v Indii, Pákistánu, Afghánistánu a Číně. Čukaři obvykle využívají oblasti strmé topografie s útesovými formacemi, skalnatými výchozy, svahy suťových suťů a dna kaňonu s břehovou vegetací. Krytí je obvykle zajištěno skalními výchozy, suťovými svahy a vegetací. Místa pro nocoviště jsou úzce spjata se skalními výchozy a periferií suťových svahů. Výběr stanovišť se liší podle ročního období, přičemž typy keřových porostů se vybírají častěji v létě.
Čukaři shánějí potravu na zemi a často škrábou, aby odhalili semena, výhonky a cibule. Potravinové položky se v Severní Americe liší napříč svým sortimentem, ale čukaři běžně jedí semena a zelené listy cheatgrass, filaree a semena fiddleneck a kořenové uzliny hvězdice prérijní. Hmyz je také důležitý, zejména pro mladé ptáky. Některé výzkumy naznačují, že čukaři také požívají značné množství olověných broků, u kterých bylo prokázáno, že vede k úmrtnosti čukarů.
Voda je základním požadavkem pro čukary a závislost na volné vodě se liší podle ročního období, množství srážek a úrovně vlhkosti v potravinách. Distribuce chukarů během léta a začátku podzimu je z velké části určena dostupností vody a velké skupiny se mohou shromažďovat u vodních zdrojů. Čukaři budou využívat řeky a potoky, prameny, průsaky a vodní vývoj k získávání vody, ale vyžadují přilehlý keřový porost pro ochranu před predátory. Některé populace chukarů nejsou spojeny s volnou vodou, protože využívají části sukulentních rostlin, jako jsou cibule divoké cibule, které mají za následek o 30 % vyšší obsah vlhkosti v jejich stravě. Ačkoli byly v Idahu dříve instalovány umělé vodní zdroje ve prospěch chukarů a dalších druhů, tato praxe byla z velké části ukončena kvůli relativně většímu množství srážek v Idahu ve srovnání s hraničními státy (tj. NV a UT), kde je rozšířená instalace žroutů. běžné a prospěšné pro chukar. Závislost na vodě je pravděpodobně místně specifická a vysoká vlhkost potravin chukar může snížit potřebu umělých zdrojů volné vody.
Studené zimy s hlubokým sněhem mohou být pro čukary kritickým obdobím. Během zimy jsou důležité jižně orientované svahy a hřebeny, které zůstávají relativně bez sněhu. Čukaři se mohou prohrabovat mezi únorem a březnem Čukaři tvoří hnízdící páry a iniciace hnízda je určena fotoperiodou, teplotou a dostupností potravy. V letech omezených zdrojů nemusí chukaři založit hnízda a rozmnožovat se. Když jsou podmínky extrémně špatné, zátoky se mohou znovu sestavit, aniž by se pokoušely hnízdit. Hnízda jsou prohlubně v zemi lemované vegetací a peřím; a jsou často ukryty ve skalách nebo pod křovím a travnatým porostem. Pokud hnízdo selže, samice se pokusí uklidit. Má se za to, že vlivy počasí na dostupnost potravy a pokrytí silně ovlivňují reprodukční úspěch chukarů; silné srážky a chladné počasí během raného odchovu mláďat však mohou vést ke zvýšené úmrtnosti kuřat, jak se navrhuje u jiných druhů koroptví.