Technologie

Beton M-100 V-7,5

Rozhodnutí o koupi betonu M100 je učiněno, když je nutné připravit základnu pro nalití základu. Nízké technické vlastnosti hotového značkového betonu výrazně zužují rozsah použití. Hlavní oblasti použití:

  • příprava nadace;
  • tvorba hrubé vrstvy silnic a chodníků;
  • upevnění obrubníků, sloupů, podpěr;
  • odstranění vad betonových konstrukcí;
  • vyrovnání povrchu pro železobetonové bloky;
  • vytváření základů nebytových budov;
  • Plnění podlah sklepů a sklepů.

Popis hlavních charakteristik

Betonové řešení vyrobené v souladu s požadavky státní normy (GOST) má pevnostní třídu B7,5. Hlavní výkonnostní vlastnosti:

  • hustota 2,37-2,4 t/m³, závisí na velikosti granulí kameniva a vody;
  • nízká pevnost – 98 kg/cm²;
  • mrazuvzdornost F50-F100 – vydrží 50-100 cyklů zmrazení a ohřevu;
  • elasticita je poměrně vysoká, odpovídá označení P2-P4;
  • voděodolnost W2-W4;
  • tvrdost Z2-Z4.

Odkaz. Plnivo ovlivňuje mrazuvzdornost a voděodolnost. Používá se žula, štěrk, expandovaná hlína a vápenec.

Vlastnosti

Požadavky regulačních dokumentů – certifikáty GOST stanoví přítomnost následujících součástí:

  • Portlandský cement;
  • říční písek, lomový písek, štěrkopísková směs;
  • drcený kámen;
  • vody.

Zvláštností značkové betonové malty M100 (certifikace GOST) těžké třídy je její nízká pevnost, která omezuje rozsah použití. Nízký ukazatel spolehlivosti je kompenzován dobrou cenou.

Poměry a poměry materiálů pro přípravu kostky BST

Podíl surovin na 1m³ spotřebního materiálu:

  1. Na 1 porci cementu M400 (175 kg) přidejte 4,4 písku (755 kg), 6,8 žulového drceného kamene (1150 kg) a 1,1 vody (190 l).
  2. Na 1 porci cementu M500 (158 kg) přidejte 5 písku (770 kg), 7,3 žulového drceného kamene (1150 kg) a 1,2 vody (190 l).

Staveniště jsou zřídka vybavena váhami pro přesné měření složek řešení, takže je běžné používat kbelík. Poměr materiálů vypadá takto:

  1. Pro 13,5 10-litrových kbelíků cementu M400 – 54 písek, 82 drcený kámen, 19 voda.
  2. Pro 12,2 10-litrových kbelíků cementu M500 – 55,3 písek, 82 drcený kámen, 19 voda.
  3. Pro 11,2 12-litrových kbelíků cementu M400 – 45 písek, 68,5 drcený kámen, 15,8 voda.
  4. Pro 10,1 12-litrových kbelíků cementu M500 – 45,8 písek, 68,5 drcený kámen, 15,8 voda.

Poměr přísad pro přípravu 1 m³ transportbetonu třídy M100, třída B7,5

  • Cement: 190 kg;
  • Písek: 1000 kg;
  • Štěrk: 920 kg;
  • Voda: 155 l.;
  • Plastifikátor: 1,62 l.

Výroba transportbetonu (RBG) v továrně

Společnost Ermak, která prodává betonovou maltu, ji připravuje podle státní normy 7473-94. Speciální přísady mění vlastnosti tekutého roztoku a zmrzlé monolitické struktury:

  1. Změny plasticity s vápnem – 0,1-0,8 dílů.
  2. Mrazuvzdornost se zvyšuje přidáním přísad pro zimní práce.
  3. Kalení a odpařování vody lze zpomalit speciálními nečistotami, které se používají při nutnosti přepravy roztoku na velkou vzdálenost.

Výhody a nevýhody BST M100

Výhody:

  • nízké náklady umožňují snížit celkové náklady na výstavbu;
  • spolehlivost řešení umožňuje zachovat integritu konstrukce pod negativním vlivem přírodních faktorů;
  • trvanlivost dává důvěru v udržení pevnosti a technických vlastností po dlouhou dobu;
  • bezpečnost surovin nezaručuje negativní dopad na zdraví;
  • dostupnost materiálu vám umožňuje vytvořit řešení sami.
Přečtěte si více
Kurník - Strana 10.

Nevýhody:

Nízká pevnost malty těžké třídy M100 nesnižuje její oblíbenost v průmyslové a bytové výstavbě. Řešení vytváří spolehlivý základ, který si zachovává pevnost po několik desetiletí. Je snadné jej připravit a použít sami.

Rozhodnutí o koupi betonu M100 je učiněno, když je nutné připravit základnu pro nalití základu. Nízké technické vlastnosti hotového značkového betonu výrazně zužují rozsah použití. Hlavní oblasti použití:

  • příprava nadace;
  • tvorba hrubé vrstvy silnic a chodníků;
  • upevnění obrubníků, sloupů, podpěr;
  • odstranění vad betonových konstrukcí;
  • vyrovnání povrchu pro železobetonové bloky;
  • vytváření základů nebytových budov;
  • Plnění podlah sklepů a sklepů.

Popis hlavních charakteristik

Betonové řešení vyrobené v souladu s požadavky státní normy (GOST) má pevnostní třídu B7,5. Hlavní výkonnostní vlastnosti:

  • hustota 2,37-2,4 t/m³, závisí na velikosti granulí kameniva a vody;
  • nízká pevnost – 98 kg/cm²;
  • mrazuvzdornost F50-F100 – vydrží 50-100 cyklů zmrazení a ohřevu;
  • elasticita je poměrně vysoká, odpovídá označení P2-P4;
  • voděodolnost W2-W4;
  • tvrdost Z2-Z4.

Odkaz. Plnivo ovlivňuje mrazuvzdornost a voděodolnost. Používá se žula, štěrk, expandovaná hlína a vápenec.

Vlastnosti

Požadavky regulačních dokumentů – certifikáty GOST stanoví přítomnost následujících součástí:

  • Portlandský cement;
  • říční písek, lomový písek, štěrkopísková směs;
  • drcený kámen;
  • vody.

Zvláštností značkové betonové malty M100 (certifikace GOST) těžké třídy je její nízká pevnost, která omezuje rozsah použití. Nízký ukazatel spolehlivosti je kompenzován dobrou cenou.

Poměry a poměry materiálů pro přípravu kostky BST

Podíl surovin na 1m³ spotřebního materiálu:

  1. Na 1 porci cementu M400 (175 kg) přidejte 4,4 písku (755 kg), 6,8 žulového drceného kamene (1150 kg) a 1,1 vody (190 l).
  2. Na 1 porci cementu M500 (158 kg) přidejte 5 písku (770 kg), 7,3 žulového drceného kamene (1150 kg) a 1,2 vody (190 l).

Staveniště jsou zřídka vybavena váhami pro přesné měření složek řešení, takže je běžné používat kbelík. Poměr materiálů vypadá takto:

  1. Pro 13,5 10-litrových kbelíků cementu M400 – 54 písek, 82 drcený kámen, 19 voda.
  2. Pro 12,2 10-litrových kbelíků cementu M500 – 55,3 písek, 82 drcený kámen, 19 voda.
  3. Pro 11,2 12-litrových kbelíků cementu M400 – 45 písek, 68,5 drcený kámen, 15,8 voda.
  4. Pro 10,1 12-litrových kbelíků cementu M500 – 45,8 písek, 68,5 drcený kámen, 15,8 voda.

Poměr přísad pro přípravu 1 m³ transportbetonu třídy M100, třída B7,5

  • Cement: 190 kg;
  • Písek: 1000 kg;
  • Štěrk: 920 kg;
  • Voda: 155 l.;
  • Plastifikátor: 1,62 l.

Výroba transportbetonu (RBG) v továrně

Společnost Ermak, která prodává betonovou maltu, ji připravuje podle státní normy 7473-94. Speciální přísady mění vlastnosti tekutého roztoku a zmrzlé monolitické struktury:

  1. Změny plasticity s vápnem – 0,1-0,8 dílů.
  2. Mrazuvzdornost se zvyšuje přidáním přísad pro zimní práce.
  3. Kalení a odpařování vody lze zpomalit speciálními nečistotami, které se používají při nutnosti přepravy roztoku na velkou vzdálenost.
Přečtěte si více
Jak množit, česnek, nadzemní, cibule, cibulky, sady, pěstování, obchod se skleníky

Výhody a nevýhody BST M100

Výhody:

  • nízké náklady umožňují snížit celkové náklady na výstavbu;
  • spolehlivost řešení umožňuje zachovat integritu konstrukce pod negativním vlivem přírodních faktorů;
  • trvanlivost dává důvěru v udržení pevnosti a technických vlastností po dlouhou dobu;
  • bezpečnost surovin nezaručuje negativní dopad na zdraví;
  • dostupnost materiálu vám umožňuje vytvořit řešení sami.

Nevýhody:

Nízká pevnost malty těžké třídy M100 nesnižuje její oblíbenost v průmyslové a bytové výstavbě. Řešení vytváří spolehlivý základ, který si zachovává pevnost po několik desetiletí. Je snadné jej připravit a použít sami.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button